Pharaoh's Downfall

Chapter I
The coming of Christmas of 2000

Nowy Jork wchodzi w nową erę. Nie tak rok temu obawiali się ludzie słynnego robala Y2K, który nic tak naprawdę nie zrobił. Teraz bardziej obawiają się zmian w prawie, utraty około 3000 miejsc pracy, ukrywaniu reportów nadużycia władzy policji czy nawet nadchodzących wyborów na burmistrza. Rudy Giuliani, obecny burmistrz, kończy swoją drugą kadencję w 2001 roku.

Ale co ze światem ukrytym w mroku ulic tego miasta? Czy wszyscy nagle zapomnieli o Sabacie? O łowcach polujących po nocach? Nie, nikt nie zapomniał. Wszyscy są po prostu… zajęci.

Ważniejsze wydarzenia:
- Calebros oficjalnie opuści swój stołek w nadchodzących miesiącach. Osoby chętne przejąć fotel księcia zacierają ręce i ustawiają się w kolejce:

  • Elizabeth Horsmanden – reprezentuje interes Brujah w mieście. Plotki głoszą, że jej rządy by były bardzo “luźne”, gdzie nawet Anarchiści by czuli się jak w domu.
  • Carter Vanderweyden – jest bardzo konserwatywny, jeśli chodzi o prawa i tradycje. Plotki jednak głoszą, że mimo iż scentralizowałby władzę Księcia, to nie zabierałby wpływów od tych co już coś osiągnęli. Problemem byłaby jego choroba, która powoduje, że nagle zapomina co mówił czy ustalił wcześniej.
  • Eugenio Esteves – wydaje się, że wcale nie reprezentuje interesu Tremere, ale swój własny. Bardzo mało Tremere ufa mu, ale jego działaniom na rzecz klanu i miasta nie da się zaprzeczyć. Jest to jednak kolejny konserwatywny kandydat.
  • Qadir al-Asmai – wielu szanuje jego osobę jako szeryfa, ale przez swoją pracę zdobył nie jednego wroga. Powoduje to, że jedynie na szacunek mógłby liczyć. Poza tym jego władza byłaby bardzo ściśle oparta na Tradycjach, bez kruczków.
  • Hellene Panhard – dziecię poprzedniego Księcia, Michaeli. “Dziedzictwo, które jej się należy” powiadają Ventrue. Jednak wiele klanów obawia się powrotu do triumwiratu władzy Tremere-Toreador-Ventrue, gdzie pozostałe klany miałyby mało do powiedzenia.
    Chodzą też plotki, że sam Boss Callihan będzie chciał sięgnąć po władzę. Mimo iż jest Anarchistą i nie posiada żadnego poparcia w Camarilli, to ma za sobą szereg oddanych ludzi. Może jednak jest ktoś w mieście, który nadawałby się na tą rolę idealnie? Aktualne prospekty nikogo do końca nie przekonują.

- Nie wszystko jest całkowicie polityczne. Rose, “The Golden Lady” ma zamiar uraczyć Spokrewnionych swoim uśmiechem na balu, który ma się odbyć na sylwestra. Calebros jednak mocno zaleca, aby wampiry nie zebrały się w dużych ilościach w jednym miejscu, aby nie sprowadzić na siebie żadnego zagrożenia. Jednak słowa Nosferatu odbijają się głucho, kiedy to młode wampiry chcą wreszcie się zabawić i świętować przejęcie miasta z rąk Sabatu. Podobno na samym balu ma przyjść wielu Spokrewnionych z klanów Ventrue czy Toreador, ale nikomu nie odmawiają przyjścia. Każdy wampir ma wstęp wolny.

- Wielkie intrygi też dotknęły Tremere. Mało osób chce mówić o tym co się dzieję za zamkniętymi drzwiami Fundacji, ale nikt nie może zaprzeczyć, że odbyło się spotkanie pomiędzy Setytami, a Tremere. Na spotkaniu było kilka osób: Aisling Sturbridge, Lord Ephraim Wainwright i Johnathan Erwin, “Erl” jako reprezentacja Tremere oraz Abdul Al-Hassam i Elie Sansaricq jako reprezentacja Setytów. Był tam też podobno Calebros i szeryf. O czym dyskutowali? Otóż nie tak dawno klub Abdula spłonął doszczętnie i winny został wskazany jako Johnathan Erwin. Tremere ze ściśniętymi zębami zgodzili się na ukaranie jednego ze swoich. Podobno nieżycie zostało mu darowane, ale jakim kosztem?

View
Welcome to your campaign!
A blog for your campaign

Wondering how to get started? Here are a few tips:

1. Invite your players

Invite them with either their email address or their Obsidian Portal username.

2. Edit your home page

Make a few changes to the home page and give people an idea of what your campaign is about. That will let people know you’re serious and not just playing with the system.

3. Choose a theme

If you want to set a specific mood for your campaign, we have several backgrounds to choose from. Accentuate it by creating a top banner image.

4. Create some NPCs

Characters form the core of every campaign, so take a few minutes to list out the major NPCs in your campaign.

A quick tip: The “+” icon in the top right of every section is how to add a new item, whether it’s a new character or adventure log post, or anything else.

5. Write your first Adventure Log post

The adventure log is where you list the sessions and adventures your party has been on, but for now, we suggest doing a very light “story so far” post. Just give a brief overview of what the party has done up to this point. After each future session, create a new post detailing that night’s adventures.

One final tip: Don’t stress about making your Obsidian Portal campaign look perfect. Instead, just make it work for you and your group. If everyone is having fun, then you’re using Obsidian Portal exactly as it was designed, even if your adventure log isn’t always up to date or your characters don’t all have portrait pictures.

That’s it! The rest is up to your and your players.

View

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.