Elysiums

Elizja w większości to miejsca pod ochrona przez Księcia lub osoby dość silne, aby takie prawa Elizjum nałożyć. Starsze wampiry, i te które uwielbiają sztukę, nakładają elizja na teatry, muzea i historyczne miejsca. Nie tylko aby chronić je przed ewentualnymi walkami, pomiędzy wampirami, ale żeby mogli Spokrewnieni je odwiedzać, bez obawy, że zostaną tam zaatakowani.

Część takich miejsc przepoczwarzają się w istne miejsca spotkań. Kluby, bary i inne miejsca, stają się miejscami schadzek wampirów.

Madison Square i Madison Square Garden

Na początku Elizjum dotyczyło tylko budki obserwatorów w stadionie. Później przerodziło się na cały stadion, kiedy Brujah i Gangrel pobili się na zewnątrz. Technicznie niczego nie złamali, ale Calebros wolał się zabezpieczyć. Problemem jednak było – dlaczego zostało ogłoszony także park który jest kilka ulic dalej? Chodziło o interpretacje tego co powiedział Nosferatu. Nikt jednak nie chciał interpretować w własny sposób i dla bezpieczeństwa stadion i park niedaleko są uznawane za Elizjum.

The Darpy

Najdroższy klub w całym Nowym Jorku. Jedynie najbogatsi i najsławniejsi się pojawiają. Klub jest wyłącznie na zaproszenie, czy to przez właściciela lub kogoś kto ma wstęp (promotor). Właścicielem jest Léon Barnave. Francuz mocno odsuwa się od swoich współklanowców z Wall Street i woli zajmować się śmietanką dziennego świata.

Mugzs

Bar w Belmont, gdzie włoskie wampiry mogą spokojnie przyjść, napić się, a jak chcą się pobić, to jest miejsce pod barem. John Abbate zrobił pod swoim przybytkiem istną arenę do boksu, gdzie po nocach często wampiry mogą dać trochę upustu i połamać kości innym.

Larry’s Flynt Hustler Club

Strip club należący do właściciela magazynu Hustler. Córka Larriego, Theresa Flynt, przejęła klub. Może i wampirzycą jest zaledwie dwa lata, to szybko poprzez swoje wpływy w świecie śmiertelnych, stała się istotną osobą na scenie politycznej. Tutaj nie ma zbytnio problemu z wejściem, a podobno nawet kobiety znajdą coś dla siebie.

Elysiums

Pharaoh's Downfall PaweStein